Randenie na Slovensku

Zoznamka v Bratislave – tipy na randenie v hlavnom meste

Kráčajte životom spoločne
Dátum narodenia
Ľutujeme, prístup je určený výhradne osobám starším ako 18 rokov

  Láka vás online zoznamka, no neviete ako na to? Ak bývate v hlavnom meste, máte šťastie – Bratislava je plná možností a vziať niekoho na zaujímavé rande nie je nič zložité. Čítajte ďalej a prezradíme vám niekoľko tipov, ako začať.

  Je prirodzené, že stretávanie ľudí online je pre mnohých ľudí strašiakom a je celkom jedno, či už s ním máte predošlú skúsenosť, alebo zoznamku skúšate po prvýkrát. Môžeme však dosvedčiť, že urobiť prvý krok sa oplatí – nikdy neviete, kam vás až môže zaviesť!

  Či už hľadáte ženu alebo muža

  Nezáleží na tom, či ste žena hľadajúca muža, muž hľadajúci ženu, alebo hoci aj žena hľadajúca inú ženu. Meetic, ako aj svet zoznamovania, je otvorený každému, a to bez výnimky.

  Nebojte sa preto vyjsť zo svojej ulity a objaviť svoje pravé ja. Možno budete prekvapení, koľko ľudí je na tom rovnako ako vy. A ak pôjde všetko hladko, možno dokonca objavíte aj svoju spriaznenú dušu.

  Kam v Bratislave na rande

  Poznáte to. Niekoho ste našli, prehodili navzájom zopár slov a preskočila medzi vami iskra. Dohodnete sa na osobnom stretnutí a už sa neviete dočkať. Lenže kam spolu vyraziť?

  Aj pri randení platí to isté, ako pri vytváraní svojho online profilu. Prvý dojem je dôležitý a niet pochýb, že chcete potenciálneho partnera na vašej prvej schôdzke zaujať – či už niečim skutočne nezvyčajným, alebo osvedčenou romantickou klasikou.

  Obzvlášť vo väčších mestách máme dnes toľko možností na spoločenské vyžitie, až sa v nich niekedy strácame. Bratislava je ako hlavné mesto skvelým príkladom – kam sa pozrieme, tam zaujímavá kaviareň, reštaurácia či vyhliadka.

  Skúsme preto tento „problém“ obrátiť na niečo pozitívne. Máme pred sebou more plné príležitostí a je len na nás, ktoré z nich sa rozhodneme využiť. Prejdime si spolu niekoľkými inšpiráciami na zaujímavé rande na každú príležitosť.

  1. Centrum – raj možností

  Bratislavské Staré mesto je na stretnutie priam ideálne a u mnohých aj prvá možnosť, ktorá im príde na um. Rande v centre hlavného mesta však nemusí byť len vysedávanie na terase „turistických“ podnikov, či popíjanie vo vašom obľúbenom bare, v ktorom trávite každý druhý piatok s partiou.

  Historická architektúra, pestrý kultúrny život či zašité malebné uličky sú len časťou jeho čarovnej atmosféry.

  Prechádzka popri Dunaji

  Čo môže byť romantickejšie, ako sa po kvalitnej večeri ísť prejsť po promenáde najväčšej rieky na Slovensku? Dunaj sa tiahne priamo popri centre mesta, takže ho máte naozaj skok. Užite si krásne západy slnka či umelecké inštalácie pri komplexe River Park.

  Máte skôr radi zeleň? Stačí sa prejsť na druhý breh rieky cez historický Starý most a ocitnete sa v Sade Janka Kráľa, jednom z najväčších mestských parkov v Bratislave.

  Hradný kopec

  Aj keď Bratislavský hrad je možno až príliš očividnou destináciou, jeho okolie skrýva nejedno romantické zákutie.

  Ak vás nedostane krásna Baroková záhrada alebo neďaleká výhliadka na centrum mesta, možno uchváti 360-stupňová panoráma pri vojenskom pamätníku Slavín. Alebo sa jednoducho straťte v malebných rozprávkových uličkách Palisád.

  2. Trochu kultúry nezaškodí

  Atmosféra pod premietačkou

  Milovníci filmov majú v Bratislave z čoho vyberať. Ak je vaša predstava ideálneho rande prítmie kinosály a vôňa popcornu, môžete sa usalášiť v jednom zo štyroch kinových multiplexov, v ktorých si nájde svoj film snáď každý.

  A ak je vašou šálkou kávy skôr nezávislá a kritikmi oceňovaná kinematografia, rozhodne neurobíte zle, ak zavítate do jedného z menších artových kín – napríklad Mladosť alebo naše obľúbené Kino Lumière.

  Pre umelecké duše

  Ak ste sa počas vášho prvého spoločného chatu zhodli na tom, že umenie je nepostrádateľnou súčasťou života, prechádzka galériou je potom zaručenou trefou do čierneho.

  Výstava v Slovenskej národnej galérii určite rozprúdi intelektuálnu debatu, zatiaľ čo fanúšikov opery nadchne jedno z vystúpení v Slovenskom národnom divadle.

  Od diskotéky po underground

  Veľkou výhodou hlavného mesta je aj široký záber miestnej hudobnej scény. Či už si ako ideálny večer vo dvojici predstavujete tanečný parket do rytmu indie elektroniky v KC Dunaj, techno párty vo FUGA, pokojné posedenie v jazzovom klube alebo naopak divoké skákanie na rockovom koncerte v Randali – na svoje si prídu milovníci hudby každého žánru.

  3. Ochutnajte mesto

  Ste milovníkom kávy a neviete si predstaviť lepšie miesto na stretnutie, ako je útulná kaviareň? Bratislava sa nimi hemží. Pohodlné kreslo, tlmené svetlo lampy, vrčanie kávovaru na pozadí a vôňa čerstvých koláčov – kaviarne nie sú jedným z najpopulárnejších miest na rande len tak náhodou.

  Ak radšej zostávate v pohybe, čo takto sa najesť priamo v uliciach mesta? Vyskúšajte miestnu (aj exotickú) kuchyňu na jednom z pravidelných street food festivalov, napríklad pod Starou tržnicou. Kto vraví, že slovenská gastronómia nemá čo ponúknuť?

  Navyše, prekvitajúce podniky už nie sú výsadou len centra mesta. Kvalitné bary a reštaurácie dnes nájdeme aj v ostatných mestských častiach. Preto neváhajte a vyrazte so svojou polovičkou aj do ulíc miestneho susedstva.

  4. Pre tých dobrodružnejších

  Jazda kolobežkou

  Ak chcete prekvapiť svoju polovičku niečim spontánnym, čo takto vyskúšať krátku jazdu na jednej zo zdieľaných elektrických kolobežiek? Tie už dávno nie sú len technologickým výstrelkom a dnes ich nájdete doslova na každom rohu.

  Tak sa pevne držte a dodajte večeru trochu vzrušenia!

  Vychádzka do prírody

  Ak vám ruch veľkomesta nie je práve po chuti, skúste vymeniť betón za lesné chodníčky. Vyšlapte si vo dvojici na Kamzík alebo sa poprechádzajte v pokojnom prostredí Železnej studničky. A ak máte k dispozícii auto, prečo sa nevydať na perifériu mesta a preskúmať napríklad zrúcaniny hradu Devín?

  Dvere sú otvorené aj športovým nadšencom. Čo takto jazda na bicykli, kolieskových korčuliach, alebo hoci aj spoločné prekonanie lezeckej steny?

  Veď rande predsa nemusí byť len o jedle pri sviečkach. Popustite uzdu svojej fantázii!

  Keď vás Amor trafí šípom

  Nech už sa na svojom prvom (alebo kľudne aj desiatom) rande vydáte kamkoľvek, nezabúdajte na to, že len vy a váš partner viete, kde sa cítite najlepšie.

  Nebojte sa experimentovať. Buďte otvorení novým zážitkom, no zostaňte sami sebou. A hlavne pamätajte, že rovnako ako romantický vzťah, ani zoznamovanie nie je len o vás. Počúvajte a rešpektujte svoju novú známosť a uistite sa, že sa vo vašej spoločnosti cíti príjemne.

  Napokon nezáleží až tak na tom, kam sa vyberiete, ale s kým tento čas spoločne strávite. Či už sa stretnete cez zoznamku, v Bratislave alebo hoci aj inde, randenie nemusí byť žiadna veda.

  Zoznamka pre nezadaných s rovnakým zmýšľaním! Nájdite nezadaných s podobnými záujmami Zaregistrujte sa zadarmo