Randenie na Slovensku

Zoznamka Košice – ako stretnúť nových ľudí online

Kráčajte životom spoločne
Dátum narodenia
Ľutujeme, prístup je určený výhradne osobám starším ako 18 rokov

  Stretávanie sa cez online zoznamku je dnes v kurze a vieme prečo. Zistite ako jednoducho spoznať nových ľudí z Košíc a okolia.

  Aj keď randenie online v sebe skrýva nespočetné možnosti a taktiež príležitosť stretnúť ľudí, ktorých by sme za bežných okolností nestretli, niekedy je ľahké stratiť sa v mori potenciálnych kandidátov.

  To však neznamená, že si musíte nechať ujsť rozhovor či potenciálnu schôdzku s niekým, kto vám padne do oka. Prinášame niekoľko užitočných rád, ako pri online randení zaujať hneď na prvý pohľad a prelomiť ľady hneď pri prvej konverzácii.

  Kto vie, možno motyka vystrelí a s vašim novým objavom sa čoskoro vyberiete aj na osobné stretnutie. Pridáme preto aj zopár tipov kam sa spoločne vybrať. Či už pochádzate z metropoly východu alebo z priľahlého okolia.

  Ako správne vyplniť profil

  Prvý dojem je dôležitý a pri online zoznamovaní to platí dvojnásobne. Začať preto musíme úplne od základov, a to hneď pri zostavovaní svojho ideálneho online profilu.

  Profilové fotky

  Čo vás pri prechádzaní jednotlivých profilov zaujme najprv? Pravdepodobne to nie je meno, vek ani počet farebných emoji v prvom riadku popisu.

  Fotky sú úplne prvým kontaktom medzi vami a vašim novým potenciálnym partnerom, preto je dobré venovať im extra pozornosť. Nebojte sa však, nemusíte teraz stráviť hodiny nad výberom tej dokonalej fotografie. Stačí ak budete nasledovať niekoľko všeobecných a jednoduchých rád.

  Selfies sú na profile úplne v poriadku, nie každý má totiž poruke desiatky vlastných fotoportrétov. Máte nad nimi taktiež úplnú kontrolu a môžete sa tak prezentovať v tom najlepšom možnomo svetle.

  A keď už hovoríme o svetle, nezabudnite sa odfotiť v dobre osvetlenej miestnosti a vyhnite sa tiež fotkám v protisvetle. Nikto predsa nechce žmúriť a hľadať obrysy vašej tváre v šere. Ak je to možné, využite prirodzené osvetlenie.

  A predovšetkým nepoužívajte pri fotení blesk – zvýrazní nelichotivé a inak nepozorovateľné detaily, a ak sa fotíte v zrkadle, pridá aj nežiadúce odlesky.

  Možnosti sú nekonečné

  Jedna či dve selfie sú optimálne, nemali by však byť vašimi jedinými fotografiami. Pridajte aj zábery fotené niekym iným, najlepšie pri činnostiach, ktoré vás perfektne vystihujú alebo radi robíte vo voľnom čase.

  Ste športový typ? Fotka z posilňovne či lezeckej steny už na prvý pohľad komunikuje vaše záľuby. Popustite uzdu svojej fantázii – použite napríklad fotky z hodiny jogy, cestovateľských dobrodružstiev, turistiky, prípadne záber ako čítate obľúbenú knihu, hráte na hudobný nástroj a podobne.

  Aj tu však platí niekoľko vecí, ktorým bude dobré sa vyhnúť. Snažte sa nepoužívať fotky so slnečnými okuliarmi alebo so zakrytou tvárou – môžete tak vzbudiť podvedomý dojem, že niečo skrývate.

  Rovnako sa vyhnite aj skupinovým fotografiám. Je skvelé dať najavo, že ste spoločenský typ a máte veľa kamarátov, no verte nám, nikomu sa nechce pri prezeraní profilu lúštiť, ktorá z tvárí patrí práve vám.

  V neposlednom rade sa nesnažte drasticky zmeniť svoj výzor. Drobné úpravy, filtre a retuše sú úplne v poriadku, nepreháňajte to však s nimi. Každý máme svoje vnútorné neistoty a pri zverejňovaní profilu možno budete mať pocit, že vás budú ľudia hodnotiť. Zostaňte však sami sebou – predídete tak potenciálnym nedorozumeniam či nepríjemným situáciám, ktoré môžu nastať, keď sa stretnete naživo. Prirodzenosť je príťažlivá.

  Tak sa nezabudnite usmiať a cvak!

  Dobrý popis robí divy

  Keď zaujme fotka, väčšinou oči padnú na popis pod ňou. No nemajte obavy, na vytvorenie pútavého popisku nepotrebujete mať vyštudovanú žurnalistiku ani absolvovaný kurz kreatívneho písania. Rovnako ako v prípade fotiek, aj tu platí, že kľúčová je jednoduchosť a úprimnosť.

  Netreba sa zbytočne rozpisovať na román – všetko dôležité sa dá predsa zhrnúť do niekoľkých viet alebo dvoch, maximálne troch odstavcov. Snažte sa vyhnúť klišé a buďte podľa možnosti čo najviac originálny.

  Miesto „som žena, ktorá hľadá muža“ napríklad môžete povedať, že hľadáte partnera na dlhé večerné debaty, trebárs o filozofii alebo filmoch. Nebojte sa byť špecifický. Každý z nás má rád jedlo, vo voľnom čase cestuje a miluje psy. Čím sa odlišujete od davu?

  Ak však máte pocit, že prísť s chytľavým a výstižným popiskom je nad vaše sily, nemyslite si, že na tom stojí celá budúcnosť vášho romantického života. Aj keď vtipné „baliace frázy“ majú potenciál okamžite zaujať, väčšina ľudí na zoznamke nehľadá putovného komika, ale partnera.

  Buďte priamočiary a úprimný, aj keď máte pocit, že to vyznie „nudne“ alebo nezaujímavo. Ľudia uvidia, že sa nesnažíte na nič hrať a ste jednoducho sami sebou.

  Stále však platí, že sa chcete prezentovať svojou najlepšou stránkou – preto nebuďte na seba príliš kritický, aj keď máte o sebe reálne pochybnosti. Dajte jasne najavo svoje očakávania a úmysly – čo si od zoznamky sľubujete a koho či aký typ vzťahu hľadáte. Ušetríte tým čas a námahu ako sebe, tak aj ostatným.

  Samozrejme nezabudnite prezradiť niečo o sebe – niečo, o čom môžete následne rozprúdiť debatu v chate. Máte nejaké zaujímavé hobby? Preferencie? Názory? Podeľte sa o ne!

  A ak sa na to cítite, čo takto zakomponovať zaujímavú otázku smerovanú na druhú stranu? Ide o skvelý spôsob, akým môžu aj oni prelomiť ľady a zároveň dáte ostatným najavo, že ste otvorení diskusii a vzájomnému spoznávaniu.

  Svoje dielo môžete dodatočne ozdobiť vkusne zvolenými emoji – textu dodajú farbu a štruktúru. Avšak rovnako ako pri všetkom, ani tu to s nimi nepreháňajte.

  Zoznamka je úspešná, kam ďalej?

  Ak budete nasledovať spomínané rady, je skutočne len otázkou času, kedy sa s niekym dáte do reči a kto vie, možno preskočí iskra a vy sa budete chcieť stretnúť.

  Košice nie sú označované za metropolou východu náhodou a ponúkajú preto nekonečne veľa možností, kam si vyjsť na rande, a zle na tom nie je ani ich okolie. Obľúbenými stálicami sú napríklad romantická prechádzka v centre mesta, posedenie na terase obľúbenej kaviarne, či dobrý film v kine.

  Ak to chcete poňať trochu netradičnejšie, prečo sa nepreviesť na elektrickej kolobežke, zájsť spoločne do lesa alebo si vo dvojici zabicyklovať na periférii mesta?

  Nech už sa s potenciálnym partnerom vyberiete kamkoľvek, uistite sa, že sa obaja cítite príjemne. Zvýšite tak svoje šance na to, že sa znova uvidíte aj na budúce!

  A ak to náhodou nevyjde a nezacítite medzi sebou vzájomnú chémiu, nevešajte hlavu v smútku. Svet je plný ďalších ľudí podobných ako vy, či už hovoríme o tom online na Meeticu, alebo o tom skutočnom.

  Tak veľa šťastia!

  Zoznamka pre nezadaných s rovnakým zmýšľaním! Nájdite nezadaných s podobnými záujmami Zaregistrujte sa zadarmo