Randenie na Slovensku

Zoznamka v Prešove – chatujte a stretávajte sa s ľuďmi v okolí

Kráčajte životom spoločne
Dátum narodenia
Ľutujeme, prístup je určený výhradne osobám starším ako 18 rokov

  Zoznamka je dnes skvelým spôsobom, ako spoznať nových ľudí, vyraziť si na rande alebo si dokonca nájsť partnera snov. Ani Prešov a okolie nie je výnimkou tohto pravidla.

  Viete ako sa však efektívne dostať od prvého „Ahoj“ až po fyzické stretnutie? Online zoznamovanie má svoje vlastné nepísané pravidlá a pre mnohých predstavuje záhadu. My sme tu však na to, aby sme si na túto záhadu posvietili.

  Prinášame niekoľko tipov, ako zaujať svojho partnera už pri prvej konverzácii, ako správne randiť alebo kam sa na schôdzke vydať. Či už žijete na východe Slovenska, alebo hocikde inde.

  Ako na online chat

  Vybrali ste si tie najlepšie fotky, profil máte vyplnený na sto percent a ste pripravený začať randiť. Teraz však prichádza tá ťažšia časť – ako osloviť a zaujať ľudí.

  Pri zoznamovaní dvoch heterosexuálov vo väčšine prípadov platí nepísané pravidlo, že muž by mal byť tým prvým, kto napíše správu. Každé pravidlo má samozrejme svoju výnimku a inak to nie je ani tu.

  Niektoré ženy preferujú tradičnejší a konzervatívnejší prístup k randeniu, iné sa zas neboja ozvať ako prvé. Ak sa tak cítite, smelo do toho! Možno by ste boli prekvapené, koľko mužov bude na takúto iniciatívu reagovať veľmi pozitívne.

  Viac než ahoj

  Väčšina používateľov zoznamiek pravdepodobne chce, aby bola úvodná správa vo vašom chate niečo viac, ako len obyčajné „Ahoj, ako sa máš“, prípadne „Čo robíš“. Ľudia často dostávajú desiatky správ denne a keď sú všetky rovnaké, po čase sa odpovedanie na ne jednoducho zunuje.

  Nehovoriac o tom, že takto ľahko splyniete s davom a znížite svoje šance na úspech. Chcete, aby ste hneď pri prvej správe vykročili vpred zlou nohou?

  Táto správa pritom nemusí byť nič svetoborné. Netrápte sa premyslenými baliacimi frázami a nesnažte sa nájsť dokonalý vtip, ktorý pravdepodobne ani neexistuje. Úplne stačí potenciálneho partnera osloviť jednoduchou otázkou, šikovným postrehom alebo niečim, čo vám po zhliadnutí ich profilu príde na um.

  Nepodceňujte ani silu komplimentov! Páči sa vám na danej osobe niečo konkrétne? Smelo to spomeňte, možno práve to rozprúdi úvodnú debatu. Myslite to však úprimne a nepoužívajte príliš všeobecné frázy. Vety typu „Si krásna“ alebo „Pekné tehličky“ sú nielen otrepané, ale môžu vyslať aj nesprávne signály.

  Choďte na to pomaly

  Neotvárajte konverzáciu príliš explicitne. Flirtovanie a sexi správy majú pri zoznamovaní svoje miesto, no musíte si byť istý, že aj druhá strana má rovnaké úmysly. Choďte na to zľahka a postupne, a vždy so súhlasom!

  Netreba snáď pripomínať, že nevyžiadané nahé fotografie či vulgárne správy nemajú v slušnej konverzácii miesto. Sú nielen nevhodné, no taktiež môžu viesť k zrušeniu vášho profilu. Snažte sa vcítiť do kože druhého a neposielajte nič, čo by ste sami nechceli prijať.

  Možno by ste boli prekvapený, koľko ľudí si tieto zásady neuvedomuje. Ak budete zdvorilý a do konverzácie pôjdete s rešpektom voči druhým, ihneď máte bonusové body navyše.

  Kedy je „ghosting“ ok?

  Ghostovanie alebo tzv. ghosting je pri online randení často používaným termínom, na ktorý ste už možno natrafili. V podstate ide o tvrdé ignorovanie správ druhej strany, či už s nejakým skrytým úmyslom alebo bez neho, a pri zoznamovaní ide bohužiaľ o pomerne častý jav.

  Musíme však zdôrazniť rozdiel medzi ghostingom a situáciou, kedy sa konverzácia jednoducho „zasekne“ a nikto už jednoducho nemá čo povedať. Za ghosting sa považuje neodpovedanie na priame otázky, prípadne ignorovanie dohodnutých plánov.

  Povedzme, že ste sa rozhodli stretnúť osobne, no pri snahe dohodnúť sa na bližších detailoch zostanete odignorovaný. Alebo ste sa už stretli, no druhá strana nechce vo vzťahu pokračovať ďalej. Ľahkým východiskom je pre nich jednoducho ignorovať vaše správy. Z morálneho hľadiska nie je ghosting v poriadku a v zásade sa mu chceme vyhnúť. Skúste sa vcítiť do druhej osoby – aký by ste mali z takéhoto správania dojem?

  Medzi ignorovaním a prejavením nezáujmu je však tenká čiara a nie vždy je ľahké čítať medzi riadkami. Ak je to možné, skúste byť čo najviac priamočiary – vyhnete sa tak nedorozumeniam a nepríjemným pocitom na oboch stranách.

  Kedy je ghosting akceptovateľný? V akejkoľvek situácii, kedy sa necítite bezpečne. Či už ide o osoby, ktoré vás akýmkoľvek spôsobom obťažujú, majú hlúpe narážky, alebo sa jednoducho rozhodli ignorovať vaše rozhodnutie nepokračovať v spoločnej konverzácii.

  Zásady správneho randenia

  Podarilo sa, dohodli ste si rande. Aj tu platí v podstate to isté, ako pri online komunikácii – berte veci s rešpektom a zodpovednosťou. Ak je to možné, dohodnite sa na konkrétnych plánoch vopred a snažte sa ich aj dodržať. Samozrejme, ak nastane zmena alebo nečakaná udalosť, nezabudnite to odkomunikovať partnerovi.

  Je úplne v poriadku rande vopred zrušiť či preložiť. Kľúčová je však vzájomná komunikácia.

  Nenúťte druhú osobu do ničoho, na čo sa necíti – chceme sa predsa zabaviť a užiť si príjemný večer, nie priviesť niekoho do rozpakov. V dnešnej dobe je dôležité klásť pozornosť aj na hygienické opatrenia. Ak sa partner necíti dobre v dave ľudí alebo preferuje nosiť v spoločnosti rúško, rešpektujeme to.

  V neposlednom rade máme aj niekoľko dobrých zaužívaných rád, obzvlášť pre dámy. Nikdy si nemôžete byť stopercentne isté, s kým sa stretávate – uprednostnite preto prvú schôdzku na verejnom mieste, nie u vás doma. Buďte opatrné, nenechávajte svoje drinky bez dozoru a podľa možnosti si zabezpečte vlastný odvoz.

  A čo ak je osoba, s ktorou sa stretnete niekým iným, za koho sa vydáva na Meeticu? Nebojte sa jednoducho vycúvať, rande na mieste zrušiť a danú osobu nahlásiť. Pocit bezpečia by mal pre vás byť prvoradý.

  Prešov aj okolie

  Na Meeticu má možnosť nájsť si známosť naozaj každý a veríme, že ak sa budete držať našimi radami, čas strávený spoločne s vašim novým partnerom bude príjemný a oboch vás obohatí.

  A ak sa lepšie spoznáte a budete sa vo vzájomnej prítomnosti cítiť skvele, nebojte sa spoločne si vyraziť aj mimo mesta, napríklad do prírody. Prešov aj k nemu priľahlé mestá ponúkajú viaceré netradičné destinácie, či už sa vydáte na zrúcaniny Spišského hradu, strávite víkend v Bardejovských kúpeľoch alebo sa jednoducho rozhodnete preskúmať neďaleký les.

  Veď predstava klasického rande s večerou pri sviečkach už dávno neplatí. Hlavne pamätajte – rešpektujte ostatných a správajte sa tak, ako by ste chceli aby sa správali aj ku vám.

  Zoznamovaniu zdar!

  Zoznamka pre nezadaných s rovnakým zmýšľaním! Nájdite nezadaných s podobnými záujmami Zaregistrujte sa zadarmo