Rady na zoznámenie5 minút

10 pravidiel zoznamovania

10 pravidiel zoznamovania

Pravidlo č. 1 Hovorte vždy pravdu

Pri vytváraní profilu na zoznamke vás možno láka niektoré skutočnosti prikrášliť. Každý, kto hľadá nového partnera, sa chce ukázať v tom najlepšom svetle. Rozmýšľate, že by ste si ubrali pár rokov? Pridali si pár centimetrov? Samozrejme, tieto drobné klamstvá by vám nemali byť prekážkou pri zoznamovaní, a zrejme ani nebudú. Koledujete si tým však o poriadny trapas. Takáto situácia môže nastať hneď na začiatku, keď váš potenciálny partner zhodnotí, že jednoznačne nepatríte do kategórie „štíhlych“, či vo chvíli, keď vysvitne, že sa blížia vaše 45. a nie 35. narodeniny. Narušenie dôvery vášho potenciálneho partnera vo vás je väčší problém ako vaše neistoty. Ak vám ten druhý nemôže dôverovať v maličkostiach, ako vám bude môcť dôverovať v dôležitých veciach? Zaujmite ľudí tým, že budete sami sebou.

Pravidlo č. 2 Nebuďte príliš prieberčiví

Mnohí ľudia, ktorí hľadajú partnera v zrelšom veku, či už online alebo offline, sú netrpezliví, pretože ich nijaký profil nezaujme tak rýchlo, ako by si želali. Pravdepodobne toho správneho partnera nenájdete hneď. Stojte nohami pevne na zemi a buďte otvorení zoznámeniu s rozmanitejšou škálou ľudí, aby ste našli toho, s ktorým si budete rozumieť. Buďte otvorení novým možnostiam a neupínajte sa len na jeden určitý „typ“. Možno budete príjemne prekvapení, koho stretnete.

Pravidlo č. 3 Stretnite sa čo najrýchlejšie

Väčšina nezadaných v zrelšom veku má dosť nabitý denný program. Môže sa vám ľahko stať, že sa zamotáte do mailovej komunikácie, ktorá trvá aj celé týždne, a budeme odkladať schôdzku s potenciálnym partnerom na neskôr. Zvyčajne je to spôsobené zaneprázdnenosťou, ale aj nervozitou, ktorá nám vie poriadne znepríjemniť život. Samozrejme, môžete si s niekým rozumieť aj pri písaní, ale potrebujete sa čím skôr stretnúť, aby ste zistili, či medzi vami funguje tá správna chémia. Mala by postačovať výmena piatich či šiestich správ, aby ste dokázali posúdiť, či sa s daným človekom chcete stretnúť. Dosť bolo posielania správ, začnite randiť!

Pravidlo č. 4 Nesnažte sa veci uponáhľať

Keď sa už stretnete, nechajte veci plynúť pomaly. Zoznamovanie nie sú preteky, aby ste sa čím skôr ocitli vo vzťahu. Je v poriadku, že sa tešíte, keď spoznáte nového a výnimočného človeka, ale nezamieňajte si žiadostivosť s láskou. Kým si nie ste istí, že je to ten pravý partner pre vás, netreba sa nikam ponáhľať. Nevytvárajte si zbytočné záväzky, kým svojho partnera dostatočne nespoznáte, ideálne počas niekoľkých mesiacov.

Pravidlo č. 5 Nezabúdajte na seba

Je dôležité nájsť rovnováhu medzi zoznamovaním sa v zrelšom veku a ostatnými aktivitami v živote, ktoré vám prinášajú radosť. Ak sa budete aj naďalej venovať iným aktivitám ako randeniu, váš život bude aj naďalej zaujímavý a pestrý. Doprajte si prestávku a oddych, a venujte si čas,kedy sa nebudete sústrediť na zoznamovanie alebo randenie. Vyhnite sa zahlcovaniu samých seba či potenciálnych partnerov telefonicky, e-mailom alebo neplánovanými návštevami, radšej veci nechajte plynúť prirodzene.

Pravidlo č. 6 Nenamýšľajte si hneď, že je to ten pravý/tá pravá

Môžete mať tendenciu po jednom či dvoch týždňoch zaľúbene prehlásiť, že ste našli svoju spriaznenú dušu. Netlačte však zbytočne na pílu. Ak do svojho nového vzťahu vložíte príliš veľa emócií a náhodou to nevyjde, zraníte sa. Pamätajte, že váš potenciálny partner pravdepodobne tiež hľadá a stretáva sa aj s inými ľuďmi, kým váš vzťah nebude oficiálny. Tiež nezabúdajte, že popri vás má ten druhý aj svoj vlastný život.

Pravidlo č. 7 Neposkytujte o sebe zbytočne veľa informácií

Vy aj váš partner už máte niečo za sebou. Mnohí ľudia, ktorí si hľadajú partnera v zrelšom veku, si so sebou nesú svoju minulosť, ktorá je stále veľmi dôležitá pre ich každodenný život. Nevyťahujte však dôverné detaily o svojej minulosti, najmä nie o svojich bývalých partneroch. Mohlo by to veľmi uškodiť vašim vyhliadkam na nový vzťah a vyvolať zbytočnú žiarlivosť či porovnávanie. Možno sa vám v danom momente bude zdať, že ohováranie bývalého partnera alebo popisovanie svojho najčudnejšieho vzťahu na jednu noc s opileckým smiechom je dobrý nápad, ale rozhodne nie je.

Pravidlo č. 8 Nebuďte najlepší priatelia so svojím/svojou ex

Nech už bol dôvod vášho rozchodu akýkoľvek, teraz ste sa rozhodli hľadať človeka, ktorý sa stane najdôležitejšou osobou vo vašom živote. I keď ste svoj posledný vzťah ukončili v dobrom, pokiaľ chcete uspieť s novým partnerom, nemôžete udržiavať vzťah so svojou minulosťou nad rámec toho, čo je absolútne nevyhnutné. Bolo by to voči vášmu novému partnerovi nespravodlivé a sebecké a vyvolávalo by to v ňom neistotu, kým by vás mohol lepšie spoznať. Vždy, keď komunikujete so svojím bývalým partnerom, predstavte si, ako by ste sa cítili, keby ten, s kým sa spoznávate, robil to isté vám, a skúste popremýšľať, čo to v ňom môže vyvolávať.

Pravidlo č. 9 Nemrhajte svojou energiou

Nepokračujte zbytočne vo vzťahu, ktorý vám jednoducho nevyhovuje. Vycúvať zo vzťahu v zrelšom veku si vyžaduje odvahu, najmä ak ste spolu už nejaký ten čas, ale chodiť okolo horúcej kaše je len mrhanie energiou pre oboch. Čím skôr to tomu druhému oznámite, tým skôr môžete obaja – najmä váš odmietnutý partner – prejsť bolestivou fázou rozchodu a pohnúť sa ďalej.

Pravidlo č. 10 Berte to s nadhľadom

Rovnako ako v bežnom živote, aj pri randení v zrelšom veku sa objavujú vzostupy a pády. Vytrvalo hľadajte to, čo vám prinesie skutočnú radosť; neuspokojte sa, ak sa necítite v pohode, netrápte sa výčitkami, ak niečo, čo sa najskôr vyvíjalo dobre, nedopadne podľa vašich predstáv. A neutápajte sa v sebaľútosti, ak okolnosti vášho života nie sú hneď také, ako by ste si ich predstavovali. Naďalej hľadajte človeka, ktorý si vás bude naozaj vážiť a s ktorým budete môcť vybudovať stabilný vzťah, ktorý bude stáť za to. Želáme vám veľa šťastia pri zoznamovaní!

Prečítajte si viac tipov od odborníkov na zoznamovanie alebo sa začnite zoznamovať ešte dnes!

Zoznamka pre nezadaných s rovnakým zmýšľaním! Nájdite nezadaných s podobnými záujmami Zaregistrujte sa zadarmo