Rady na zoznámenie4 minút

Zoznamovanie po štyridsiatke: Čo očakávať?

Zoznamovanie po štyridsiatke: Čo očakávať?

Prečo by sa láska a randenie mali spájať výhradne s mladosťou a krásou? Vo Veľkej Británii žije 11,6 milióna nezadaných ľudí nad 40 rokov, a mnohí z nich sa vydali na cestu „zoznamky 2.0“. Chcú nájsť spriaznenú dušu alebo spoločníka, s ktorým by mohli zdieľať svoj život. Zažiť lásku po rozvode, rozchode alebo strate milovanej osoby môže byť skutočným darom. Randenie vo veku 40+ je vlastne oveľa zaujímavejšie ako v dvadsiatke… Tím Meetic vám rád vysvetlí, prečo je to tak a čo môžete očakávať…

Očakávajte skúsenosti… na oboch stranách

Nadviazať vzťah alebo sa zamilovať je po štyridsiatke ešte príjemnejšie ako v mladšom veku. Prečo? Pretože obaja máte skúsenosti. Vaša cesta životom vás zaviedla na rôzne miesta a veľa vás naučila. Viete veľa o láske – od jej čarovných okamihov po sklamania – a čo je najdôležitejšie, spoznali ste sami seba a prijali ste to, kým ste. Určite je pre oboch oveľa jednoduchšie, že viete, čo sa vám páči a čo môžete očakávať od nového ľúbostného vzťahu. A tiež platí, že keď máte viac ako 40 rokov, nemáte zbytočné ilúzie. Vaším mottom sa stala úprimnosť – nie ste tu na to, aby ste zapôsobili svojím vzhľadom alebo dobrým správaním. Hľadáte lásku vo všetkých jej odtieňoch. Aj váš život je teraz určite oveľa zaujímavejší a bohatší. Navyše môžete do vzťahu vniesť všetky svoje zážitky a životné skúsenosti… Nezabúdajte, že váš partner si tiež už v živote niečo zažil.

Buďte sami sebou.

Máte dosť veľa rokov na to, aby ste poznali pravidlá, úprimne si však myslíte, že sú úplne zbytočné. Zamerajte sa na to podstatné: na seba a na potenciálneho partnera – na to, kým ste. Necítite sa byť sami tým výnimočným človekom? Ešte raz sa nad tým zamyslite. Máte svoju osobnosť a prednosti, ktoré vás robia jedinečnými. Zo skúseností vieme, že by ste mali byť sami sebou, aby ste našli toho pravého partnera. Zlaté pravidlo pre nezadaných vo veku 40+, ktorí hľadajú lásku: buďte sami sebou! Samozrejme, že chcete vyzerať dobre a na úrovni – a je to úplne v poriadku. Ale obaja viete, že nemá žiaden zmysel niečo si vymýšľať alebo prikrášľovať. Byť samým sebou je nádherne postačujúce.

Neponáhľajte sa.

Niektorí môžu mať nutkanie ponáhľať sa a vrhnúť sa strmhlav do vzťahu. Pri úspešnom randení však nejde o čas, ale o zábavu a spoločné zdieľanie. Je dôležité, aby ste sa s novým partnerom cítili v pohode, v bezpečí a šťastne. Dlhodobé plány? Už ste ich raz mali. Možno ste sa snažili rýchlo vstúpiť do manželstva alebo mať deti? Kam by ste sa teraz mali ponáhľať? Ak sa veci majú posunúť vpred, udeje sa to prirodzene. Venujte čas spoznávaniu svojho nového partnera a užívajte si spoločné chvíle, pretože dôležité je to, čo zdieľate spoločne. Nemusíte sa siliť a súhlasiť s tým, s čím nechcete. Neplánujte si hneď spoločnú budúcnosť; doprajte si toľko času, koľko potrebujete, aby ste si užili prítomnosť.

Očakávajte, že sa zamilujete (alebo aj nie).

Samozrejme, že môžete byť pripravení sa opäť zamilovať. Tajomstvo partnerskej zhody väčšinou spočíva vo vzájomnej kompatibilite, ale niekedy ani to nestačí. A to je v poriadku – to všetko je súčasťou zoznamovania. Na zoznamke Meetic robíme všetko preto, aby sme vás nasmerovali správnym smerom, nech nájdete svoju spriaznenú dušu. Nie vždy je to láska na prvý pohľad. Niekedy to do lásky prerastie až časom. Venujte dostatok času rozvoju vášho vzťahu a uvidíte, či sa z neho vyvinie ľúbostný vzťah. A ak nie, je to tak v poriadku. Možno to nie je ten pravý partner pre vás. Alebo ste tu možno kvôli niečomu inému ako kvôli tomu, aby ste sa zamilovali. Možno len hľadáte spoločníka na prežitie zábavných okamihov… nič viac.

Očakávajte slobodu a zábavu.

Po štyridsiatke už neočakávate, že stretnete niekoho výnimočného z rovnakých dôvodov ako v dvadsiatke. Manželstvo, deti, úspešná kariéra… to všetko ste už zrejme dosiahli. Sloboda je jednou z výsad, keď ste vo veku 40+. Nechcete sa viazať dlhodobými plánmi. To, čo hľadáte, nebolo nikdy jednoduchšie: užívať si život naplno s niekým výnimočným, kto sa oň chce s vami podeliť. Vo veku 40+ môžete očakávať, že nájdete rovnako nezávislého partnera, s ktorým si budete môcť bezstarostne užívať intimitu súčasného okamihu. Nastal čas, aby ste si život vychutnávali spoločne!

Zoznamka pre nezadaných s rovnakým zmýšľaním! Nájdite nezadaných s podobnými záujmami Zaregistrujte sa zadarmo