Zdieľajte spoločný moment cez videohovor

Ako funguje videohovor cez Meetic?

Táto funkcia vám umožní navzájom sa vidieť a stráviť spoločné chvíle bez toho, aby ste sa museli stretnúť naživo. Táto funkcia sa aktivuje, keď ste si už s niekým začali písať a vymenili ste si aspoň štyri správy. Prečo by ste to mali vyskúšať? Videohovor je spoľahlivejší a úprimnejší spôsob, ako sa s niekým spojiť. Pomôže vám overiť, či je medzi vami iskra, a rozvinúť pocity, ktoré ste mali pri vašich prvých správach.

Ak zavoláte vy…

  1. Kliknite na ikonu kamery, ktorú nájdete v pravom hornom rohu vo vašich správach na smartfóne alebo počítači.
  2. Prečítajte si rady, ako čo najlepšie využiť funkciu videohovoru a cítiť sa pri tom sebaisto a bezpečne. Skôr ako niekomu poskytnete svoje osobné údaje ako adresu alebo telefónne číslo, venujte čas tomu, aby ste sa lepšie spoznali.

Ak niekto zavolá vám

  1. Všetko je na dobrovoľnej báze a dvihnúť nemusíte, ak nechcete. Ak sa vám to v tom momente nehodí, jednoducho videohovor odmietnite. Nebojte sa – nikoho tým neurazíte. Osoba, ktorá vám zavolala, uvidí iba to, že sa hovor nepripojil, a nie, že ste ho odmietli.
  2. Ak videohovor prijmete, urobte tak sebaisto a pokojne. Ak sa náhodou stretnete s nevhodným správaním, nahláste nám to už počas videohovoru alebo kliknite na „nahlásiť“ hneď, ako sa hovor skončí. Hovor môžete podľa vlastného uváženia kedykoľvek ukončiť.

 

Pripravte sa na videohovor naživo

Vyberte si ten správny moment

Píšete si s niekým, kto sa vám páči (a komu sa takisto páčite!), už niekoľko dní a chceli by ste ho bližšie spoznať a rozprávať sa s ním spontánnejšou formou? Je čas stráviť spoločný moment pomocou videohovoru.

Navrhnite videohovor a spoločne sa dohodnite, kedy by vám vyhovovalo rozprávať sa prostredníctvom videa. Predstave si tento hovor ako dôležitú schôdzku, trochu ako prvé stretnutie naživo, keďže konečne budete mať možnosť rozprávať sa a zároveň sa vidieť! Je dôležité, aby ste sa obaja pripravili a boli na tento spoločný moment správne naladení.

Na detailoch záleží

Videohovor vám obom pomôže utvrdiť sa v tom, či chcete urobiť ďalší krok a posunúť fázu zoznamovania do ďalšieho štádia. Je to viac než len jednoduchý telefonát: váš prvý videohovor považujte za výnimočnú udalosť. Tak budete môcť vytvoriť príjemný zážitok, ktorý si budete chcieť zopakovať.

Najprv si vyberte miesto u vás doma, kde sa počas videohovoru budete nachádzať. Obývačka je väčšinou najlepšou voľbou, pretože vám umožňuje pohodlne sa usadiť na gauči a druhý volajúci letmo uvidí, ako to u vás doma vyzerá. Kuchyňa je tiež príjemné miesto, keďže sa v nej spolu môžete cítiť útulne a uvoľnene.

Upriamte pozornosť na prvky, ktoré bude na kamere vidieť a ktoré budú teda na očiach osobe, s ktorou sa virtuálne stretnete. Parapet, knihy, zrkadlo či rastliny patria medzi príjemné vizuálne prvky, ktoré nastolia sympatickú atmosféru. Vyhnite sa fotkám alebo iným osobným predmetom, ak nechcete o sebe príliš rýchlo všetko vyzradiť.

Nezabudnite na osvetlenie! Využite čo najviac denného svetla, pokiaľ si zavoláte cez deň – posuňte sa bližšie k oknu, ale dajte si pozor, aby slnko bolo za monitorom a svietilo na vás, inak vás volajúci neuvidí. Podvečer je denné svetlo jemnejšie a teplejšie, keďže slnko pomaly zapadá, čo tiež môžete využiť vo váš prospech. Ak prší alebo si plánujete zavolať večer, zapnite niekoľko lámp, ktoré nesvietia priamo na vás. Tým vytvoríte jemnejšiu atmosféru.

Dbajte na to, aby vaša tvár nebola príliš blízko obrazovky počítača alebo smartfónu. Zariadenie položte napríklad na konferenčný stolík, aby ste sa mohli voľnejšie pohybovať, vyjadrovať a prejaviť svoje emócie. Čím ďalej, tým viac budete mať pocit, že ste zoči voči, presne ako v bare alebo reštaurácii, a tým pádom sa viac uvoľníte. Nakoniec sa ubezpečte, že váš smartfón alebo počítač je nabitý, alebo že máte poruke nabíjačku. Nie je snáď nič horšie, ako keď vám dôjde baterka, keď si ešte toho máte toľko čo povedať!

Ako začať rozhovor?

Výhodou videohovorov na Meeticu je, že sú dostupné len nezadaným používateľom, ktorí si už navzájom poslali niekoľko správ. To znamená, že by ste už mali byť schopní prirodzene zhrnúť to, o čom ste sa bavili, alebo sa jednoducho opýtať, aký mal vás spoločník deň! Nemusíte mať pripravené nič mimoriadne, najdôležitejšie je byť pozorný a ukázať svoj záujem. S vašimi skúsenosťami viete, že keď si dvaja rozumejú, rozhovor plynie sám od seba a občasné mlčanie je rovnako príjemné ako pár prehodených slov.

Popustite uzdu fantázii a kreativite

Videhovory sú ideálnou príležitosťou ukázať vašu zábavnú a spontánnu tvár. Môžete sa lepšie spoznať hravou formou, napríklad tým, že si pripravíte vlastný ‚dotazník‘:

  • „Na čo si najviac hrdý/á?“
  • „Koho obdivuješ pre jeho smelosť a odvahu?“
  • „Aká je tvoja najmilšia spomienka z dovolenky?“
  • „Čo sa ti najviac páči na mieste, kde žiješ?“
  • „Svet by bol krajším miestom, keby…“
  • „Čo je to najšialenejšie, čo by si chcel/a vyskúšať?“

Máme veľa skúseností so spájaním ľudí, tak nám verte, že humor a hravosť majú pri zvádzaní veľmi dôležitú úlohu. Odborníci na vzťahy sa zhodujú, že spoločný smiech vzťah posilní a je preň nevyhnutným palivom. Je to na vás!

Videohovor si môžete tiež vopred naplánovať, napríklad tým, že si zavoláte počas večere. Každý z vás si prestrie stôl, zapáli pár sviečok a možno si i navaríte rovnaké jedlo. Budete sa cítiť skoro tak, ako keby ste si spolu vyšli na večeru. Môžete si tiež vyskúšať jednoduchšiu verziu a pripraviť si drink, ako keby ste boli v bare.

A nakoniec, čo tak spoločná prechádzka? Nasaďte si slúchadlá a spoločne sa nadýchajte sa čerstvého vzduchu, kým tak nebudete môcť urobiť bok po boku.

Tak vidíte, že tieto spoločné chvíle na videu vám ponúkajú širokú škálu príležitostí šitých na mieru, ktoré vám umožnia kvalitne stráviť čas s ľuďmi, ktorí majú k životu rovnaký postoj ako vy.

Pretože teraz je najvyšší čas, aby ste si život vychutnávali spoločne.

Zoznamka pre nezadaných s rovnakým zmýšľaním! Nájdite nezadaných s podobnými záujmami Zaregistrujte sa zadarmo