Rady na zoznámenie3 minút

Kedy by ste sa mali začať zoznamovať po dlhodobom vzťahu?

Kedy by ste sa mali začať zoznamovať po dlhodobom vzťahu?

Keď sa jeden vzťah skončí, najmä v neskoršom veku, mnohí z nás si kladú otázku, ako dlho je potrebné počkať, kým začneme nový vzťah, ak vôbec. V dvadsiatke či tridsiatke ste možno prelietavali z jedného vzťahu do druhého, ale v neskoršom veku sa to prirodzene ustáli. Okolnosti sú však pozoruhodne podobné, ako keď ste randili v mladšom veku!

Je to otázka správneho načasovania. Tušíte, že z dlhodobého hľadiska je lepšie nájsť si nového láskyplného partnera. Ale bude dobré sa vrhnúť na zoznamovanie hneď? Alebo si máte dopriať trochu času? Ponúkame vám dva rôzne prístupy:

Ak vôbec rozmýšľate nad tým, že sa opäť začnete zoznamovať, je to polovica úspechu

– Ak uvažujete o svojej budúcnosti s tým, že vo vzťahu by ste boli nakoniec šťastnejší, už ste správne naladení na to, aby ste spoznali niekoho nového.

– Ak túžite nadviazať nový vzťah, je to len na vás. Rovnako ako keď ste randili pred rokmi, pri hľadaní nového vzťahu by ste sa mali riadiť vlastnými pravidlami. Nech už váš posledný vzťah skončil akokoľvek, toto rozhodnutie je len a len na vás.

– Pravda je, že presne ako pri randení v mladosti sa motivácia k randeniu mení, stúpa a klesá. Ak cítite túžbu nadviazať nový vzťah, mali by ste sa chytiť príležitosti a naskočiť na vlnu zoznamovania nezadaných vo veku nad 40 rokov, ktorí tiež túžia po láske.

– Nestrácajte čas tým, že sa začnete ľutovať alebo premýšľať o predošlých vzťahoch. Cieľom nie je tváriť sa, akoby tieto, často vážne, vzťahy neexistovali, dôležité je, na čo sa rozhodnete zamerať. Prehodnoťte svoj posledný vzťah, čo sa vám na ňom páčilo a čo nie, a využite svoje skúsenosti pri vstupe do online zoznamovania.

Neuponáhľajte zoznamovanie

– Keď stroskotá vzťah, je to zvyčajne dosť náročné. Budovanie vzťahu si vyžaduje veľa času a úsilia počas dlhšieho časového obdobia, takže energia, ktorú ste do vzťahu vložili, pravdepodobne nezmizla v okamihu, keď ste sa s bývalým partnerom rozišli. Odporúčame vám vyhodnotiť svoj predchádzajúci vzťah, aby ste si z neho zobrali to najlepšie, keď znovu začnete randiť.

– Neponáhľajte sa a nezačnite randiť skôr, kým sa úplne nevyrovnáte so svojím posledným vzťahom. Doprajte si čas na nové záväzky. Online zoznamovanie nie sú preteky – budete mať dostatok času preskúmať, ako funguje zoznamovanie po štyridsiatke, než sa rozhodnete vstúpiť do nového vzťahu.

– Zoznamovanie prebieha vo viacerých fázach, od posielania smajlíkov a správ až po prvé rande či niečo viac. Ak si nie ste istí, či ste pripravení začať sa zoznamovať s množstvom nových nezadaných vo veku nad 40 rokov, skúste v prvej fáze posielať správy ľuďom, ktorých profily vás zaujali, aby ste získali lepší prehľad o komunite nezadaných.

– Nezabúdajte, že randenie je voľba, nie povinnosť! Určite vám neuškodí, keď o sebe dáte vedieť vonkajšiemu svetu a budete čakať, čo sa stane. Vždy sa môžete rozhodnúť postupovať tak pomaly, ako si želáte, kým nebudete pripravení nájsť niekoho výnimočného, kto hľadá to isté, čo vy.

Prečítajte si viac tipov od odborníkov na zoznamovanie alebo sa začnite zoznamovať ešte dnes!

Zoznamka pre nezadaných s rovnakým zmýšľaním! Nájdite nezadaných s podobnými záujmami Zaregistrujte sa zadarmo