Rady na zoznámenie5 minút

5 znakov, ktoré vám ukážu, či ste pripravení na nový partnerský vzťah

5 znakov, ktoré vám ukážu, či ste pripravení na nový partnerský vzťah

Ste pripravení? Máte priestor pre lásku? Tento článok vám ukáže, či ste pripravení na zoznamovanie a pokiaľ nie, poskytne vám jednoduché a účinné kroky, ktoré môžete podniknúť.

Autorka: Kate Taylor, koučka partnerských vzťahov.

1. Máte zdravé sebavedomie v ľúbostných vzťahoch

Skúste rýchly test. Nastavte si časovač na 2 minúty a napíšte si zoznam všetkého, čo z vás robí skvelého partnera. Keď sa časovač vypne, spočítajte si svoje skóre. Ak ste si ľahko spomenuli na 5 alebo viac vecí, ste pripravení na zoznamovanie! Svoj zoznam si uschovajte a použite ho, keď si budete potrebovať pripomenúť, prečo sa nikdy nemusíte uspokojiť s málom.

Máte menej ako 5 bodov? Buď píšete naozaj pomaly, alebo je vaše sebavedomie v oblasti randenia momentálne tak trochu na bode mrazu. Zatiaľ sa nepúšťajte do zoznamovania, na chvíľu zamerajte svoju pozornosť na SEBA – na to, čo radi robíte, nosíte, jete, pijete, pozeráte, čítate… Zamilujte sa do seba, kým si uvedomíte, že aj so svojimi nedokonalosťami ste atraktívnym a skvelým partnerom, a že obohacujete svoje vzťahy i okolitý svet. Keď si budete istejší tým, že ste jedinečný partner, bude na čase vydať sa na dobrodružnú cestu zoznamovania.

2. Láska je všade okolo vás (alebo aspoň sa nám tak zdá)

Poznáte výraz „potvrdzovací predsudok“? Je to psychologický výraz pre tendenciu nás všetkých všímať si to, čo posilňuje naše vlastné názory, najmä naše emocionálne presvedčenie. Môžete ním rýchlo zhodnotiť svoj pohľad na zoznamovanie.

Spomeňte si, čo sa v poslednom čase udialo vo svete v oblasti milostných vzťahov. Bolo to šedé a pochmúrne? Rozišiel sa váš obľúbený celebritný pár? Uvádzalo sa v správach, že ženy po päťdesiatke majú väčšiu šancu pristáť na Marse než sa vydať? Adele vydala nový album? Alebo si spomínate na roztomilý pár z relácie Prvé rande? Počuli ste príbeh o emotívnom stretnutí na stanici? O šťastnej svadbe priateľa alebo priateľky? Ak je váš duševný album optimistický a cítite sa dobre, ste pripravení randiť. Ak je nálada vo vašom svete mierne pochmúrna, skúste si spomenúť na šťastné chvíľky. Pripomenie vám to, že láska je naozaj všade okolo, posilní to vaše sebavedomie a optimizmus, keď začnete randiť.

3. Bývalý partner vás už nezaujíma a nesledujete ho ani na sociálnych sieťachKedy ste sa naposledy snažili niečo zistiť o svojom bývalom partnerovi, či už cez sociálne siete, alebo ste sa naňho pýtali spoločných priateľov? Ak to bolo dnes, radíme vám nechať zoznamovanie tak – nie ste pripravení.

Ak to bolo pred vyše mesiacom, ste v pohode – postúpili ste do ďalšieho kola!

Ak to bolo niekedy medzi tým, čítajte ďalej. Prečo sa stále snažíte dozvedieť, čo má nové? Ak je to len otázka zvyku, dajte si za cieľ úplne ho/ju vypustiť zo svojho života počas nasledujúcich 72 hodín. Keď si uvedomíte, že rozmýšľate nad tým, čo robí, cielene obráťte svoje myšlienky na svoj vlastný život, možno tak, že zavoláte priateľom a dohodnete si s nimi skvelý program na víkend. Ak bývalého partnera kontrolujete, pretože sa nedokážete zmieriť s tým, že sa vo svojom živote posunul ďalej, nie ste pripravení na zoznamovanie. Doprajte si čas, aby ste sa vyrovnali s rozchodom, a budujte svoje sebavedomie stanovením a plnením menších uspokojujúcich cieľov, kým budete mať pozitívnejší pohľad do budúcnosti.

4. Tešíte sa na randenie

Predstavte si, že dnes večer idete na rande. Ako sa cítite? Na randenie ste pripravení, ak vám ako prvé napadne niečo ako: „Skvelé – môžem si obliecť tie nové šaty,“ alebo „Juj, cítim sa trošku nervózne, ale viem, že keď tam prídem, bude to v pohode.“ Akákoľvek iná reakcia, najmä negatívna, ako: „Aký to má vôbec zmysel?“ alebo „Celé to len zbabrem ako zvyčajne“, môže byť znakom toho, že si ešte potrebujete veci v sebe usporiadať. Ak vám napadlo „Ha! To bude môj bývalý partner žiarliť“, potom určite nie ste pripravení. Pozrite si bod č. 3.

5. Máte voľné miesto v srdci, ale nie v kalendári

Ukážte nám svoj kalendár. Ako vyzerá tento mesiac? Ak je taký preplnený programom s priateľmi, koníčkami, prácou a inými povinnosťami, že nemáte čas ani na stretnutie pri káve, potom viete, čo vám povieme. Chyba 404: Systém nie je pripravený na rande. Skúste obmedziť svoj program, aby do vášho života mohli prísť noví skvelí ľudia. Ak máte radi nabitý program, pretavte túto energiu do hľadania nového partnera: pravidelne si prezerajte profily sympatických nezadaných na Meetic a naplánujte si prvé príjemné a nezáväzné stretnutia. No ten priestor si vytvorte už teraz, skôr ako by ste sa snažili skoordinovať svoj diár s niekým iným.

Pokiaľ len chcete zaplniť prázdne miesto vo svojom živote, tiež to nie je ideálne nastavenie pre hľadanie partnera. Ideálny čas na zoznamovanie nie je vtedy, keď hľadáte druhého človeka na vyplnenie víkendov. Využite radšej tento čas bez partnera, aby ste znovu objavili svoje záľuby a záujmy, a prípadné schôdzky zaraďte medzi ostatné aktivity. Najlepšie je mať stredne nabitý program: stále sa vám doň zmestia obedy alebo večere s potenciálnym partnerom, a keď sa tak stane, budete sa mať o čom porozprávať.

Zaregistrujte sa už teraz a začnite svoje dobrodružstvo zoznamovania. Prípadne navštívte naše centrum tipov pre zoznamovanie, ktoré obsahujú rady, ako nájsť lásku vo veku 50+ a ako napísať svoju prvú správu na online zoznamovacej platforme.

 

Zoznamka pre nezadaných s rovnakým zmýšľaním! Nájdite nezadaných s podobnými záujmami Zaregistrujte sa zadarmo